SynchroMate

SynchroMate
Klepněte pro zvětšení
Cena 5.091 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód výrobku SM2KIT
Výrobce: TecMate

 Jednoduchá ale účinná synchronizace karburátorů jejich přímým porovnáním.  

SynchroMate nabízí přesné elektronické měření za cenu ne větší něž stojí sada analogových budíků.

SynchroMate znázorňuje rozdíl v podtlaku sání dvou připojených karburátorů velice přesně na jediném vodorovném displeji. Chyby při odečítání u tradičního postupu dané jednotlivými hodnotami na oddělených sloupcích rtuti nebo analogových budících jsou potlačeny díky přímému porovnání dvou podtlaků a znázornění jen jedné hodnoty.

Jedna svítivá dioda blikající v mrtvém bodě značka "Pa" značí, že podtlaky v porovnávaných sacích kanálech jsou stejné s přesností 0,5 cmHg (centimetrů rtuti).

Pokud jsou předepsané rozdílné hodnoty podtlaku v sání mezi jednotlivými karburátor je možné na displeji přečíst přesnou hodnotu tohoto rozdílu a to v rozmezí od -7 do +7 cmHg.

 

 

 

 

Aktuální hodnota podtlaku jednoho karburátoru může být znázorněna pohybem přepínače a to v rozmezí 0 - 60 cmHg.

Synchronizace čtyř připojených karburátorů může proběhnout jednoduše použitím volitelného adaptéru se čtyřmi podtlakovými hadičkami. 

Jednoduchý pohyb přepínačem aktivuje zabudovaný otáčkoměr, který umožní seřízení otáček motoru v rozmezí od 500 do 2000 ot/min. Nastavení volnoběžných otáček může být za potřebný před i po synchronizaci.

Malý počet komponentů a prověřená elektronika zaručují spolehlivost a dlouhou životnost měřícího přístroje SynchroMate. Pryžové pouzdro poskytuje ochranu proti mechanickému poškození.

Napájení elektrickým proudem je zajištěno baterií ve vozidle nebo externí baterií 12V pomocí propojovacího kabelu dlouhého 2m a s krokodýlími svěrkami.

Periodická kalibrace přístroje je velice jednoduchá: bez napojených podtlakových hadiček pouze jediným šroubkem seřídíte blikající světelnou diodu na střed.

Adaptéry pro připojení podtlakových hadiček jsou dodávány buď kompletně kovové nebo speciální částečně pružné ohebné pro špatně přístupná místa pro připojení na sacích kanálech.

Speciálně navržený přepravní kufřík pro uložení měřícího přístroje SynchroMate a adaptérů je k dispozici.

K měřícímu přístroji je dodáván uživatelský manuál v plném rozsahu.

Záruka je poskytována na dva roky.

Žádné dodatečné fotografie.