VacuumMate Allweather

VacuumMate Allweather
Klepněte pro zvětšení
Cena 13.830 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód výrobku VMR6WS
Výrobce: TecMate

Ideální pro efektivní synchronizaci škrtících klapek 2 a 4 karburátorových nebo vstřikovacích motorů.
Čtyři sloupcové grafy tvořené svítivými diodami (40 svítivých diod každý graf) dávají dobrou čitelnost (i za slunečného počasí) údajů zasílaných z elektronických tlakových senzorů.

Režim otáčkoměru
Režim otáčkoměru pracuje v rozsahu 550 - 2500 ot/min s přesností 50 ot/min a je možné zvolit mezi dvoudobým a čtyřdobým motorem. Nastavení otáček je zpravidla nutné před a po synchronizaci.
Nemusíte tedy používat externí otáčkoměr a nebo být závislý na otáčkoměru vozidla, který bývá většinou nepřesný v nízkých otáčkách.

Průměrný režim měření podtlaku ("AVE")
Tento režim se využívá pro přesnou synchronizaci průměrných podtlaků v sání maximálně čtyř (v případě použití speciálního adaptéru šesti) karburátorů / sacích hrdel. Přesnost měření je 0,5 cmHg a z praktických důvodů je možné si zvolit tři rozsahy stupnic 5 - 25, 20 - 40, 35 - 55 cmHg. 

Dynamický režim měření podtlaku ("DYN")
Pokud se bude zdát obtížné dosáhnout požadované synchronizace, zvolte přepínačem režim DYN (dynamický) pro okamžitou a přesnou kontrolu ventilů, těsnosti motoru nebo sacího systému. Správnou synchronizaci nelze dosáhnout v případě netěsnosti ventilů, těsnění nebo blokace nasávaného vzduchu.

Přednosti
- Samotný měřící přístroj je odolný vůči otřesům díky pryžovému pouzdru a celkové bytelné  konstrukci.
- Není zde nebezpečí rozbití skla a nebo kontaktu s toxickou rtutí. 
- Také je zde eliminováno mechanické tření a zpoždění známé u analogových budíků.
- Odpadá nutnost pravidelné kalibrace.

Žádné dodatečné fotografie.